Начало Новини.бг И Смолян в „червената зона“ на заразата, спират масовите мероприятия

И Смолян в „червената зона“ на заразата, спират масовите мероприятия

341
0

Нови противоепидемични мерки в Смолянска област влязоха в сила от полунощ. Работодателите се задължават да осигурят дистанционна форма на работа на служители в предприятия и институции, където не може да се изпълни изискването за метър и половина дистанция.

Носенето на маски на закрито е задължително. След 24 часа се забранява работата на дискотеки и всички нощни заведения. Дистанция от облегалките на столовете на две съседни маси и не повече от шестима души на маса е изискването, което трябва да спазват заведенията за обществено хранене.  свързани

Черен рекорд: 2569 заразени с Ковид-19 за 24 ч., 25-ма са починали

Черен рекорд: 2569 заразени с Ковид-19 за 24 ч., 25-ма са починали

Забранява се провеждането на всякакви масови мероприятия на закрито и открито, затварят се пенсионерските клубове и клубовете за хора с увреждания, забранени са плановите операции. 

Новите мерки бяха предприети, след като в Смолянско за последните седмици беше регистриран ръст на броят на заболелите от 125 на 100 хиляди души и областта попадна в така наречената „червена зона“. Новите мерки се въвеждат за срок от три седмици.

Bulgaria ON AIR;RodBG

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете Вашия коментар
Моля въведете Вашето име тук