Сладоледът е любимо лакомство през лятото за малки и големи, защото ни помага да се избавим от непоносимата жега и ни носи свежест и сладост.
Сладоледите, които всеки може да си купи от магазина, не са най-добрият избор, тъй като в състава им биват включени всевъзможни оцветители и консерванти. За да избегнете всички тези вредни добавки, предлагаме ви сами да пробвате да си направите невероятно вкусен сладолед. Приготвя се за 5 минути и съдържа само 2 съставки.
Продукти
• 400 мл подсладено кондензирано мляко
• 400 мл сладкарска сметана
Начин на приготвяне:
Започнете с разбиването на сметаната. След като се получи пухкава консистенция, започнете да добавяте и кондензираното мляко. Правете го бавно и смесвайте на тънка струя. През това време не преставайте да бъркате, така че двете съставки да се смесят идеално.
Сложете във фризер и замразете. Не е нужно да прекалявате с престоя в камерата. Сладоледът е много по-вкусен, когато има кремообразна текстура.
Към готовото ледено изкушение можете да добавите ядки по ваш вкус, плодове или някакъв домашен топинг, който сами сте си приготвили.
marica.bg; rodbg













![640_327021[1]](http://rodbg.com/wp-content/uploads/2021/08/640_3270211.jpeg)






