Начало Новини.бг Родители от Пловдив: Не на маските в училище, това е безумие!

Родители от Пловдив: Не на маските в училище, това е безумие!

330
0

Родители организират в социалните мрежи масово протест срещу носенето на маски от децата в училище, научи Plovdiv24.bg. Техният призив е:

„На 14.09.2020 г. от 12:00 Ви очакваме пред РУО Пловдив, за да изразим заедно несъгласието си за безумните мерки, предвидени за новата учебна година. Обявяваме се против част от мерките в училищата. Не на маските в училище! Осъзнаваме притесненията на част от родителите, свързани с истерията COVID-19, и се опитваме да ги разберем.

Вече излязоха множество проучвания, включително и на учените от Станфорд, за вредата от носенето на маски, особено при децата. Психолози изразиха експертното си мнение за психическите травми, които могат да нанесат мерките у децата.

Искаме безумните мерки да бъдат препоръчителни, а не задължителни. Искаме всеки родител и дете да прецени дали да носи маска, или не, като отказът да не носи никакви рестрикции и репресии за детето и родителите му. Искаме нормален учебен процес. Училището е място за учене!“

Пловдив24;РодБГ

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля въведете Вашия коментар
Моля въведете Вашето име тук